Megjelent a Torrente 4, már legalábbis a videomegosztókon. A Torrente, a törvény balkeze, vagyis az első Torrente 1998-ban Spanyolországban azonnal nagy siker lett, ez a film hozta a legnagyobb bevételt elsőfilmes alkotótól, de nálunk nem merték moziforgalmazásba venni. Az HBO ugyan nálunk is leadta, de a második és harmadik rész már csak DVD-n jelent meg. A második Torrente-film egyébként már a felnőtt mezőnyben, mármint a nem elsőfilmes, és minden más rendezők között is rekordot állított fel: Spanyolországban csak a moziforgalmazásban 22,8 millió eurót termelt.
Santiago Segura már az első Torrentével is legenda lett. A Torrente a spanyoloknál olyan, mint nálunk a... a... Tanú? Nem egészen. Talán mondjuk olyan, mint a Tanú, az Egészséges erotika, a Hyppolit a lakáj, az Argó, és a Tankcsapda-életmű egyben. Spanyol kollégistabulikban, amikor már mindenki túl van a második hányáson és legalább egy gruppenszexen, rituálisan berakják az első részt a DVD-vagy egyéb lejátszóba, és úgy nézik végig, hogy kórusban előre bemondják a következő mondatot. Aforizma is mind, kezdve azzal, hogy kiverjük egymásnak, hogy oldjuk a feszültséget, egészen addig, hogy az arabok olyanok, mint a franciák, csak nem olyan büdösek.
A negyedik részben inkább az undorítóság dominál, de azért van egy kis nonpíszí humor is. Torrente a temetőben látogatja meg bálványa, a 2007-ben tüdőrákban elhunyt spanyol Zámbó Jimmy, vagy inkább Uhrin Benedek sírját, és El Farynak panaszkodik, hogy megveszett a világ, a Fehér Házban egy bozótlakó él, és nem takarítóként, akkor mi jöhet még, egy nő?!
De térjünk a lényegre: Torrente ruhatárára. Torrente 1973-as évjáratú Seat 1430-asa nem más, mint a spanyol cigányzsiguli, ez valószínűleg nem fenyegette a mai Seat jó hírét, egyébként meg tökéletes karakterábrázoló eszköz. Ahogy Torrente eltúlzott Atletico Madrid-rajongása is – egy magyar szurkoló úgy képzelheti el a legkönnyebben az Atletico kemény magját, hogy politikailag nagyjából 800 kilométerre jobbra a Fradi-ultráktól.Minden gyerek tudja, hogy a pisztolya egy Baszkföldön, Vitoriában gyártott Llama Especial, az inge a negyedik részben is ugyanolyan mocskos, a nadrágjába pedig jobb bele se gondolni, de belegondoltunk már a napszemüvegébe?
Ha rossz a cikkszám-memóriájuk, Ray-Ban Outdoorsman II. néven keressék
Bizony, Torrente rendes, márkás holmit visel. Egyben lehetünk biztosak: a Ray-Ban 3407 jelenléte az egyik legsikeresebb spanyol filmben nem product placement, legalábbis nem a szó klasszikus, szponzorációs értelmében. Vannak produkciók, melyektől minden multi irtózik; mint amikor azért adunk a cigánynak egy ezrest, hogy játsszon inkább máshol. Ilyet láthattunk is nemrég az MTV trash-realityje kapcsán, amikor konkrét brand kérte, hogy a Jersey Shore tufa szereplője ne hordja. Legutóbb arról lehetett hallani, hogy a Torrentének amerikai remake-je készül majd.
Santiago Segura civilben hosszú hajú kopasz
Nehéz elképzelni, hogy lehet ezt a pokoli, európai gusztustalanság-parádét Amerikára átültetni. Az egyetlen mentség az lenne rá, ha Segura karakterét Jack Black alakítaná, mert fingani kifogástalanul tud, de szaros alsógatyában szaladgálni, nőket molesztálni, meg rasszista poénokat elsütni nyilván sokkal kevésbé megy majd neki.