BO 0092
Hugo Boss 1924-ben kezdte az ipart egy Stuttgart melletti kisvárosban, Metzingenben, munkásruhák gyártásával. Ekkor tán még maga sem gondolta volna, hogy hollywoodi sztártervező lesz belőle, pedig már akkor belépett a Nemzetiszocialista Német Munkáspártba, és az SS szponzora lett. Hollywood pedig úgy jött a képbe, hogy Boss tervezte az SS zseniális uniformisait, melyek olyan tökéletesen álltak mindenkinek, Richard Burtontől Brad Pittig.
Tervezett még ruhát a Hitlerjugendnek, az SA-nak, mindenféle náci párthaknikra. Dizájneri zsenialitásához kétség nem fér, tevékenységét azonban a nürnbergi perben morálisan ingoványosnak találták. Önmagában az, hogy rajongott a fasizmusért, lakását egy Hitlerrel közös fanpic díszítette, és hogy egyáltalán, ő öltöztette az egész díszes társaságot, az az általános, nürnbergi példastatuálási lázban sem számított bűncselekménynek. Azt viszont, hogy a Baltikumban kényszermunkások alkalmazásával termelt, már nehéz volt kidumálni. )Egyébként Albert Speer is a kényszermunkán bukott el, nála miniszterként a nagyságrend is más volt, de megúszta börtönnel.)
Egyenruhát vegyenek!
Hugo Bosstól megvonták a szavazati jogot, és az akkoriban különlegesen keménynek számító százezer márkás pénzbírságra ítélték. 1948-ban, 63 évesen meghalt, de a cégét akkora sikerrel vitték tovább, hogy ma is az egyik legkomolyabb tényező a luxus divatházak között, 2010-ben majdnem kétmilliárd eurós bevétele volt. 1953-ban készítették az első férfiöltönyt, és a 80-as években többek között Don Johnson is a Boss arca volt. A többi nagyhoz hasonlóan a Boss is megcsinálta a maga fiatalos belépőmárkáját, ez lett 1999-ben a Boss Orange.
Boss Orange BO 044
Boss Orange BO 044
A Boss Orange napszemüveg üzletága Magyarországon még nem igazán ismert, bár már évek óta hivatalosan is kapható. Boss Orange ruhákból a plázákban van bőven, de optikákban ritkán látok napszemüvegeket, pedig árban talán relatíve kevésbé súlyosak, mint a ruháik, mondjuk egy zakó 170 ezer forintért, ugye. A Boss Orange napszemüvegek nagyjából a Ray-Banhez vannak igazítva a 30-45 ezer forintos régióban.
A BO 0097-es egy vidámabb női modell a 60-as évek formáival és színeivel. A Boss sokáig kizárólag férfidivattal foglalkozott, így a Boss Orange napszemüveg-kínálatában is kevés a női, de 1997 óta létezik a Boss Women. Számos almárkája van a vállalatnak, a gyermekruházaton kívül még lakberendezési is (Boss Home), de a napszemüvegeket sok más divatházhoz hasonlóan kiadták a Safilo Groupnak, így az optikai részlegnek nyoma sincs a Boss hivatalos honlapján.
BO 0048
BO 0048
A szár végének belső oldalára került a narancs embléma, hogy azért ott is legyen valami apró finomság, de ne zavarjon be a keret tényleges színébe.
BO 0048
BO 0048
BO 0032
BO 0032
BO 0062
BO 0062
BO 0092
BO 0092