George Michael hétfőn a Papp László Sportarénában lépett fel. Nem voltam ott, attól még lehetett nagyszerű buli. Főleg, hogy a korábbi szintis túlkapásokért most szimfonikus-, vagy legalábbis nagyzenekarral vezekelt. Legutóbb arról olvastam, hogy a Top Gear Jeremy Clarksonját homofóbozta lelkesen. De mi ez a bizarr belga napszemüveg?
Riszál?! Aljas rágalom!
Ha homofóbia, hogy egy Jaguar olyan könnyedén riszálja a farát, mint George Michael, akkor legyek faguriga, vagy magam is gyakorló homofób: egyszerűen ténykérdés, hogy George Michael megélhetési alapon riszál fart. Tessék nyugodtan férfivécékben kupakolni, de a Faith klipje után ne tessék már megsértődni, ha valaki a seggriszálás szinonimájaként emlegeti.
Persze, homofób, biztos… Mi meg persze csendesen azt is megállapítjuk, hogy a Faith-ben George ugyanolyan Ray-Ban Outdoorsman-t hordott, mint Torrente felügyelő, akinél a „semmi buzulás!” már rég a szlogen szintjére emelkedett.
George Michael afféle kegyelemdöfésként azt mondta Clarksonra, hogy disznóképű homofób, melyből a disznóképű ha nem is PC, de találó, a homofóbra ugyanakkor egyáltalán nem vennék mérget. A disznóképű meg félig-meddig öngól, hiszen ha nincs rendesen beállítva a kép, Georgenak is tud komoly malacfeje lenni. És emellett van még benne legalább 24% Kasza Tibi is. Talán ez utóbbi anatómiai tényezők miatt is hord szívesen különféle érdekes napszemüvegeket.
Segget egy heteró is riszálhat, más kérdés, hogy heterók ritkábban riszálnak segget, és persze tudjuk jól, nincs olyan, hogy valaki 100%-os heteró, mert az már gyakorlatilag homó. És akkor lássuk, mi ez az igazán érdekes napszemüveg, amit az idén márciusban kiadott True Faith single borítóján visel.
Érdekes és furcsa, ennélfogva nem biztos, hogy mindenkiből azonnal kiváltja a megszerzési impulzust. Érdekes és furcsa, de nem rossz. Hogy miért Bel Air, arra egyetlen tippem volna: az üveg felső részébe takaró fémdíszítés erősen emlékeztet a Chevrolet Bel Air második generációjának első modellfrissítésére (1957), ahol a hátsó sárvédőívre raktak egy érdekes díszt.
Ha így van, azt mondanám, az ipar egyik legjobb névadása, mindez persze csak tipp, az igazságot csak a belga csodabogár-szemüveges Theo dolgozói tudnák. (Vigyázat, különlegesen idegesítő flash-oldal!) A névadás mindenesetre biztosan megy nekik, hiszen Theo maga nem létező személy, hanem az egyik alapító, a dizájner Patrick Hoet vezetéknevének anagrammája.
Egy jellegzetes Eyewitness-Theo
A Theo elsősorban bizarr optikai keretekkel futott be, de azok nagyon nem olyan stílusúak, mint a Bel Air. Az 1989-ben alapított vállalat hamar megszülte a semmitmondó „Theo loves you” jelmondatot, de valószínűleg nem annak köszönhetően kaphatóak termékeik ma már 50 ország 1400 üzletében. Ha valakinek a Theo nem lenne elég ismeretlen, annak ott a Theo nagy sikerű mellékbrandje, az Eyewitness széria is.
Theo Impala
Theo Wildcat
A napszemüvegek elbizarrosításához a Theo külső segítséget vett igénybe: Tim Van Stennbergen belga ruhatervezőét. A 2011-es kollekció, melybe George Michael Bel Airje is tartozik, már harmadik közös művük. Az 50-es évek autóira utaló elméletet erősíti, hogy a Steenbergen-kollekció tartalmaz még Impala és Le Sabre nevű keretet. Utóbbi ugye eredetileg nem Chevrolet, hanem Buick. Első blikkre ezeket a napszemüvegeket bajosan tudnám megkülönböztetni a Bel Air-től.
Theo LeSabre egy japán aukciós oldalról
Van még ugyanitt Thunderbolt is, ami a Ford ultrakönnyű izomautója volt a 60-as években, és Wildcat, ami ismét egy Buickra utalhat. Vagy nem. Árakat nem tudok, és szerintem mindnyájunknak jobb, ha nem is gondolunk bele. És ha mindenképpen keretes szerkezetben gondolkoznánk, zárjuk sorainkat azzal, hogy mind a Theo, mint vállalat, mind Von Steenberger, mint dizájner, szívesen támogatnak AIDS-ellenes kezdeményezéseket.
Dzsordzsi egy Gucci aviatorban